Sosyal Medya ve Kampanya Yönetimi

Creapeak / Sosyal Medya ve Kampanya Yönetimi
socialmedia5

Sosyal Medya ve Kampanya Yönetimi

Doğru strateji hedeflerinize ulaşmak için atılacak ilk adımdır. Creapeak’in uzman sosyal medya ekibi sosyal medya yönetiminize sektörünüzü, hedef kitlenizi ve markanızı analiz ederek en uygun stratejiyi oluşturarak başlar.

Creapeak sosyal medyayı etkin olarak kullanmanız için neler yapar?

Creapeak sosyal medya yönetiminde Inbound Pazarlama stratejisini kullanır. Inbound pazarlama stratejisi, içerik oluşturma, müşteri döngüsünün her adımı yakından takip etme, kişiselleştirme, farklı kanalları pazarlama stratejisi ile birleştirme ve entegrasyon temelinde ele alınır. Bu doğrultuda gerçekleştirilen sosyal medya uygulamaları temel problem olan dönüşüm oranlarınızı doğru strateji ve ispatlanmış metodolojiler sayesinde arttırarak adım adım müşteri adaylarının sizi bulmasını sağlar.

Hemen Başvurun

Sosyal Medya Yönetiminin Altı Adımı

Hikayeni Oluştur

Doğru kurgulanmamış bir hikaye veya markanız yoksa sosyal medyadan sonuç almanız mümkün değildir. O nedenle hikayenizi müşteri adaylarınızın dikkatini çekecek şekilde sunmanız ilk adımdır. Vizyonunuzla uygun, hedef kitlenize ve kabiliyetlerinize odaklanarak yarattığınız hikaye sayesinde müşterilerinizi marka fanatiklerine dönüştüreceğiniz sürece başlayabilirsiniz.

İçerik Her Şeydir

Satışlarınızı ve tanınırlığınızı artırmanız için içerik en önemli araçtır. Doğru kanallarda doğru paylaşımları yaparak içerikten maksimum trafiği elde edebilirsiniz. Blog, Sosyal Medya, Eğitici İçerikler ve doğru kurgulayacağınız Arama Motoru Optimizasyonu ile birleştiğinde trafiğiniz artacak ve daha fazla web sitenize ziyaretçi çekeceksiniz.

Bağımlılık Oluştur

Buraya kadar saydığımız adımlar atıldığında markanızın hayranlarını ve sadık müşterilerinizi oluşturmanın zamanı gelmiş demektir. Halihazırda bulunan müşterilere satış yapmanın maliyeti yeni müşteri kazanma maliyetinden her zaman daha düşüktür. Doğru etkileşim ve kaliteli içerik stratejileri ile hem mevcut müşterilerinize satışınızı arttırın hem de sizin adınıza mevcut müşterilerin sizi anlatmasını sağlayın.

Doğru ve Güçlü Altyapı

Web siteniz müşteri dönüşümünün ve satın alma sürecinizin başladığı yerdir. Ziyaretçilerinizle ilk tanışma noktanız olan web sitenizin, iyi tasarım, güçlü altyapı, doğru içerik ve doğru kullanıcı deneyimine sahip olması kritik öneme sahiptir.

Ziyaretçilerinizi Satışa Dönüştürme

Dönüşüm, günümüzde pazarlamanın en önemli performans parametresidir. Satışa dönüşümü sağlayacak araçları içerik stratejinizle birleştirmeniz büyük önem arz etmektedir. Müşterilerinize özel tasarlanmış sayfalar, webinarlar veya benzer eğitici içerikler gibi sayfalarla sunduğunuz tekliflerle müşteri adaylarınızı rahatsız etmeden sizi bulmalarını sağlayabilirsiniz. Ürün veya hizmetlerinizle ilgilenen doğru kitleye ulaşarak satışlarınızı arttırırsınız.

Ölçümleme

Dönüşüm oranları, kampanya performansı ve yatırım geri dönüşü Pazarlama profesyonellerinin önceliği olmalıdır. Aksi halde yarattığınız katma değer ile ilgili müşterilerinizle analitik bir iletişim kurmanız mümkün olmaz. Bu noktada sadece trafik çekmeniz veya sadece SEO görünürlüğü arttırmanız müşterileri memnun etmeyecektir. Bu nedenle Inbound Pazarlama, Dijital Pazarlama’nın kalbindedir. Inbound Pazarlama’nın hedefi her zaman için satışları arttırmaktır, bu artışı analitikler vasıtası ile müşterilerinize sunmanız da Inbound Pazarlama stratejinizin son adımıdır.

Merak ettikleriniz ve sorularınız için
0212 909 29 25 no’lu telefonumuzdan bize ulaşabilirsiniz.

Hemen Başvurun
call

İşletmenizin İhtiyaçlarını Doğru Analiz Edelim

İletişim bilgilerinizi bırakın, size kısa süre içerisinde dönüş yapalım.

Bilgileriniz Gizlilik Politikamız gereğince gizli tutulmaktadır.

Talebiniz başarıyla alınmıştır
Müşteri temsilcilerimiz sizinle kısa süre içerisinde iletişime geçecektir.

Sizi Arayalım

Müşteri temsilcilerimizin size hemen dönüş yapmaları için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz.

Talebiniz başarıyla alınmıştır.

 

Müşteri temsilcilerimiz kısa süre içerisinde iletişime geçecektir.